מהם היתרונות של דשא סינטטי?

דשא סינטטי הוא תחליף סינטטי לדשא טבעי. זה עמיד יותר ויכול לעמוד בתנאי מזג האוויר הקשים ביותר. הוא משמש במקומות בהם לא ניתן לגדל דשא טבעי, כגון על גגות או בפארקים עם שטח מוגבל.

דשא סינטטי מספק משטח נוח יותר עבור אנשים ללכת עליו, כמו גם קל יותר לתחזוקה מאשר דשא טבעי. דשא סינטטי הוא דשא מלאכותי העשוי מתערובת של סיבי גומי ופוליאתילן. הוא עמיד יותר, חזק יותר, ודורש פחות תחזוקה מדשא חי. כמו כן, – דשא סינטטי אינו דורש מים או דשן כדי לצמוח – הוא הידרופובי, כלומר אינו סופג מים ולכן יתייבש כאשר אין גשם.

 

יתרונות דשא סינטטי

 

לדשא סינטטי אורך חיים ארוך יותר מדשא טבעי – עד 10 שנים. נוסף על כך, דשא סינטטי דורש פחות תחזוקה ממדשאות טבעיות, שזקוקות להשקיה, לקומפוסט ולטיפוח כולל. אפשר פשוט לטאטא או לשטוף את המשטח והוא יהיה ממש כמו דשא סינטטי חדש.

לרוב, דשא סינטטי הוא סוג של דשא מלאכותי העשוי מחלקי פלסטיק או גומי. זה יכול לשמש עבור מגרשי ספורט ומגרשי משחקים, כמו גם בתוך הבית. היתרון שלו הוא בכך שהוא מתאים למגוון גדול מאוד של מתחמים וסוגי משטחים שונים. אין גם דאגות לגבי עשבים שוטים הגדלים בשטח, כי דשא סינטטי לא צריך להיות מטופל בחומרי הדברה או קוטלי עשבים כמו שמצריך דשא טבעי.

מדוע דשא סינטטי עדיף על פני דשא חי?

 

דשא סינטטי הוא חומר סינטטי שניתן להשתמש בו ליצירת משטח ירוק. הוא עשוי מסיבי פוליפרופילן ופוליאתילן בד"כ, השזורים יחד ליצירת הדשא המלאכותי וניתן להשתמש בו על משטחים שונים. היתרונות של הדשא הסינטטי הם שהוא אינו זקוק לכיסוח, אינו זקוק לדשן, אינו מצריך הדברת עשבים, אינו מצריך מילוי או גיזום וניתן לניקוי באמצעות מים. בטווח האורך וגם הקצר, דשא סינטטי הוא זול יותר מדשא חי כי הוא זקוק פחות תחזוקה.

דשא סינטטי הוא חלופה חסכונית, בעל תחזוקה נמוכה ועמידה על פני דשא חי. דשא זה הפך פופולרי יותר בשנים האחרונות בשל היתרונות הסביבתיים שלו על פני מדשאות מסורתיות. דשא סינטטי יכול להיות מותקן בכל מקום ללא צורך בהרבה זמן או מאמץ.

כמה עולה דשא סינטטי?

 

דשא סינטטי מסוג נפוליאון עולה בממוצע כ-55-80 שקל למ"ר, כאשר דשא סינטטי 10 ס"מ עולה 15-30 שקל למ"ר, בממוצע. כמו כן, דשא סינטטי 25-27 ס"מ עולה בממוצע בין 40 ₪ ל-80 ₪,  כאשר מחירים אלו בד"כ כוללים גם את ההתקנה עצמה של הדשא.

אם אתם רוצים לחסוך עלויות התקנת דשא סינטטי, לפני רכישת כל סוג של דשא מלאכותי, חשוב להשוות מחירים בין קמעונאים ומותגים שונים. זה יכול לעזור להימנע מתמחור גבוה מדי על ידי חנות שאולי מנסה לנצל את חוסר הידע שלכם לגבי המוצר.

 

תפריט נגישות

Call Now Button