סקיוריפד – רפד שבטוח ללכת עליו

אקולוגז

ייצור רפד לחיות משק

אקולוגז, חברה צעירה שצמחה מתוך הניסיון הרב בטיפול בגזם בפארק אור. החברה מתמחה בייצור רפד לולים ברמת בטיחות ביולוגית גבוהה (Biosecurity) המציב רף חדש בתחום ענף הלול. הרפד שלנו מיוצר מגזם חקלאי וגזם יערני ומשום כך הוא גם הרפד הידידותי ביותר לסביבה.

 

סקיוריפד – רפד שבטוח ללכת עליו!

סקיוריפד הינו רפד ללולים שכל שלב בייצור שלו נעשה עם מחשבה על הלולן באתגר גידול עופות בריאים ללא אנטיביוטיקה.

חומרי הגלם שלנו הם רק עץ טבעי ונקי, ללא חומרי שימור, דבקים ורעלים שיש בנסורת לולים המיוצרת ממגוון מקורות של עץ תעשייתי. הייצור מתחיל בבחירת העץ ישירות מהיער או המטע. כדי שהעץ יהפוך להיות סקיוריפד, הוא עובר שלבי ניקוי קפדניים, ריסוק גס וריסוק עדין, תהליך לריכוך סיבי העץ באמצעות דחיסה בחום גבוה וקיטור. כל זה כדי לייצר לאפרוחים שלך רפד רך עם כיסוי ובידוד רצפה טוב, במיוחד לימים הראשונים של המדגר.

לשמירה על טווח לחות תקין בלול יש אפקט קריטי על מניעת מחלות בלול. השקענו מאמץ בפיתוח טכנולוגית ייצור המעניקה לרפד שלך שטח פנים גבוה פי כמה מכל נסורת אחרת. שטח פנים גדול מבטיח כושר ספיחה ונידוף נוזלים גבוה, רפד יותר יבש וכמובן פחות מחלות.

 

אנחנו מתייחסים לביו-סקיוריטי ברצינות

הרפד שלנו עובר שלב עיקור ממושך בחום. כל גרגיר עובר חימום ועיקור בטמפרטורה של 120°c וקיטור, נארז ונשמר נקי בשקי ענק. הרפד עובר בדיקות במעבדות אמינולב וקיבל אישור אורגני (לחץ כאן). תנאים אלו מבטיחים לך שקט נפשי מתחילת הגידול.

 

 

מפתחים את הרפד של המחר ע"פ האתגרים שאתה מתמודד איתם היום. הפיתוח בחממת הניסויים והמפעל נעשה בזכות דרישות מלולנים כמוך ובשיתוף עם רופאי עופות, ממשיך בבדיקות מבוקרות בלולים מסחריים ושימוש בתוצאות להמשך הפיתוח במפעל. שיפור בריאות ואיכות חיי העוף הוא המדד שלנו להצלחה שלך.

 

כלכלה מעגלית – הרפד חוזר לפארק להפוך לדשן לחקלאות

בסיום הגידול בלול הרפד המשומש (זבל לולים) נקלט ע"י קומפוסט אור לטיפול בטכנולוגית הקומפוסטציה המתקדמת בישראל. חומרי גלם אלו משמשים את חברת פרטילו לייצור כופתיות דשן בשיחרור איטי (לפרטילו לחץ כאן).

 

אקולוגז נלחמת בשריפות הגזם החקלאי

מדי שנה מיוצרים בישראל מאות אלפי טון פסולת צמחית. ללא מענה וטיפול נאות, חלק ניכר מפסולת זו נשרף בשטח, גורם למפגעי זיהום אוויר ולאלפי ישראלים הסובלים בכל יום משאיפת עשן רעיל. בנוסף, בכל טון גזם שנשרף משתחררים לאוויר כשלושה טון פחמן דו חמצני המהווה גז חממה שתורם להתחממות הגלובלית.

 

חברתנו נענתה לאתגר הלאומי למתן פתרון לבעיית זו באמצעות פיתוח מוצרים מבוססי גזם חקלאי ויערני. במהלך שנה אינטנסיבית אחת, צוות החברה הספיק ללמוד את הלוגיסטיקה הכרוכה באיתור, טיפול ושינוע הגזם מכל רחבי הארץ. הצוות פיתח מערך ניקוי וניפוי ייחודי המסלק ביעילות חלקי פלסטיק, מתכות, אבנים ואדמה ומשאיר להמשך התהליך עץ נקי לשלב הייצור.

כבר כיום, אקולוגז נותנת מענה ופתרון לגזם בכמות של מאות טונות בחודש. אנו כבר עומלים על בניית מערך ייצור מוצרים חדשים שייתן מענה לעשרות אלפי טון גזם בכל שנה.

 

בכנס סביבה 2050 שהתקיים בינואר 2021 העלינו לסדר היום את בעיית שריפות הגזם החקלאי ואת המענה שאקולוגז נותנת לבעייה. מוזמנים ללחוץ על הקישור לקריאת המאמר של ד"ר נדב זיו.

 

יש לכם גזם שדורש טיפול?

חקלאים, קבלני ריסוק, מועצות: מחפשים פתרון לטיפול בגזם?

אנחנו הפתרון לבעיה שלך.

דבר איתנו.

גלריית תמונות

קיבוץ רבדים – לול הודים

שדה ורבורג – לול פיטום

נהלל – לול פיטום

גבעת חיים מאוחד – לול הודים

רמת צבי – לול פיטום

ניר עוז – לול פיטום

אבני איתן – לול הודים

חוות דאבל קיי

חוות דאבל קיי – רפד לאורווה לפני פיזור

תפריט נגישות

Call Now Button