איך תדאגו שהצמחייה בגינה שלכם תפרח?

גינה מרשימה משדרגת במידה ניכרת את איכות החיים. כדי שהצמחייה תהיה בריאה, יפה ומשגשגת, חשוב להקדיש תשומת לב לפרטים רבים: אדמה איכותית, דישון מתאים לכל סוגי הצמחים, חומרי הזנה חיוניים, הגנה מפני מזיקים ועוד. כאן בעמוד תמצאו 3 מרכיבים שבזכותם גם בגינה שלכם הצמחייה תהיה אופטימלית.

 

קומפוסט איכותי: לספק לצמחים חומרי הזנה חיוניים

צמחים זקוקים לאדמה שיש בה חומרים חיוניים עבורם. קומפוסט הוא דרך יעילה מאוד ליצירת תשתית נכונה לצמיחה. השימוש בקומפוסט הולך ומתרחב: גם בחצרות פרטיות, גם בגינות ציבוריות וגם בחקלאות, שבה מעבר לאסתטיות יש כמובן חשיבות להיקפי היבולים – והקומפוסט מגדיל אותם בשיעור ניכר וגם משביח אותם (למשל, באמצעות העלאת ריכוזי החלבונים בחיטה).

בין השאר מספק הקומפוסט לאדמה ולצמחיה בכל מקום מינרלים חיוניים ובהם אשלגן, חנקן וזרחן. קצב השחרור האיטי של החומרים עוזר לצמחים לקלוט כמות מקסימלית מהם, עוד לפני שהם מחלחלים אל עומק האדמה. עוד כדאי לדעת שקומפוסט מובחר מצמצם סחף קרקע ומשפר את הפוריות של האדמה. בונוס יקר ערך: צמצום כמויות האשפה בעולם, וגם הפחתת רמת זיהום האוויר.

איך עושים קומפוסט ביתי

 

ביו פחם: ליצור מערכת אקולוגית מיטבית

עוד מפתח חשוב לצמיחה מיטבית, גם בגינות הנוי וגם כשהמטרה היא גידולים חקלאיים, הוא המערכת האקולוגית. לשם כך, כדאי לנצל את האיכויות המשמעותיות של ביו פחם – פחם, שבדומה לקומפוסט מיוצר מחומרים אורגניים, לטובת מטרה ספציפית: שיפור הפוריות של האדמה ויצירת מערכת אקולוגית אידיאלית לצמיחה.

דרך הפעולה של הביו פחם היא ספיחת חומרי הזנה כך שהאוכלוסייה המיקרוביאלית בשטח הנתון תתרחב. ככל שהאוכלוסייה המיקרוביאלית מגוונת יותר, כך הסיכון להתפרצות מחלות עקב מזיקים פוחת. בנוסף יש לצמחים יותר חומרי הזנה זמינים.

בנוסף, בזכות אחיזת המים המעולה של הביו פחם, יש לשורשי הצמחים השונים יותר מים זמינים, והסיכון להתייבשות הופך למזערי. עוד תרומה של חומר חדשני זה היא מקסום ההשפעה החיובית של דישון מכל סוג שהוא, כך שכמויות הדשן הנחוצות פוחתות. מחקרים גילו גם ירידה ברמת החומציות של הקרקע, וגם לכך יש חלק ביצירת מערכת אקולוגית מיטבית לצמחים.

 

הדברה מקצועית: להעניק הגנה אמיתית לצמחים רגישים

יש לא מעט חרקים שעלולים להזיק לצמחייה. למעשה צמחים מתאפיינים ברגישות גבוהה מאוד, בפרט לכנימות אבל לא רק. מומלץ להיות ערניים, ובכל מקרה של סימנים חריגים לפעול באופן מידי. גם אם רוב הצמחים בריאים, ו"רק" צמח אחד מותקף על-ידי טפילים, כדאי להזמין מיד שירות הדברה, מפני שללא התערבות מקצועית המחלה תתפשט והגינה כולה עלולה לקמול. עוד חשוב להדגיש בהקשר זה כי הדברת מזיקים בגינה ובחקלאות מתבצעת בימינו באמצעות חומרים מתקדמים, ידידותיים לסביבה וגם לבני אדם, כך שאין חשש לנזקים אקולוגיים.

פרטילו

תפריט נגישות

Call Now Button